Wspomnień czar

W czwartkowe popołudnie, na terenie ogrodu przedszkolnego, odbyło się uroczyste zakończenie roku dla dzieci z grupy III i IV opuszczające ciepłe mury naszej Ósemki. Straszaki z dużym przejęciem i zaangażowaniem zdradziły nam w kilku słowach swoje sekrety dotyczące tego kim będą w przyszłości, jacy są, co lubią i jakie wspomnienia zabiorą ze sobą w dalszą drogę. Było ciepło, radośnie, kolorowo i wzruszająco. Po występie starszaków tłumnie na scenę wkroczyli rodzice. Muzyczna laurka, w której nie zabrakło podziękowań dla wszystkich pracowników przedszkola (również i tych nieobecnych) na długo pozostanie w naszej pamięci.

Życzymy wszystkim tegorocznym absolwentom sukcesów, radości w odkrywaniu nowych kart życia. Mamy nadzieję, że do otrzymanego plecaka zabierzecie ze sobą miłe wspomnienia, odkryte talenty i doświadczenia, które pomogą wam realizować swoje plany i marzenia.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Kadra Przedszkola nr 8

Wspomnienia absolwentek Przedszkola nr 8

Jagoda

Będę wspominała, że lubiłam w przedszkolu rysować, bawić się z Darią, Madzią, Ignacym I Tymonem. Lubiłam Grzesia, bo po prostu fajny z niego chłopak. Nauczyłam się w przedszkolu występować i podobały mi się wszystkie występy. Podobały mi się też poranne zajęcia, bo wtedy było mało dzieci i robiliśmy różne karty pracy. Nowe rzeczy zawsze sprawiały mi trudność, a największą radość sprawiała mi matematyka i plastyka.

Daria

Będę wspominała, że miałam tu Panie na które zawsze mogę liczyć. Jak zdarzało mi się coś niemiłego, to zawsze mogłam paniom o tym powiedzieć. Mój sukces w przedszkolu, to to, że już lepiej mi idzie czytanie. Podobało mi się jak w nowej grupie poznałam nowych kolegów i koleżanki. Lubiłam zajęcia o literkach i też śpiewać piosenkę o literach.

Magda

Będęwspominała jak jeździliśmy na różne wyjazdy z grupą; kolegów i koleżanki oraz całe przedszkole, bo było w nim naprawdę fajnie. Kilka lat tutaj spędziłam, byłam w trzech grupach i oczywiście będę wspominała panie. Bardzo lubię matematykę, zajęcia muzyczne i plastykę. Nauczyłam się na początku czytać, różnych zachowań w różnych sytuacjach, np.: jakie są dobre, a jakie złe tajemnice i komu można zaufać.

Zuzanna  W.

Będę wspominała nasze występy, panie kolegów i koleżanki. Będę tęsknić za różnymi pracami. Nauczyłam się w przedszkolu czytać i dobrze pracować. Podobały mi się ćwiczenia i zabawy ruchowe, bo ja jestem szybka.

Zuzia O.

Będę wspominała całą naszą grupę, wszystkie dzieci i zabawy w kole oraz różne zabawki i nasze panie. Lubiłam zajęcia gimnastyczne, zajęcia z różnymi zadaniami i zajęcia ruchowe na dworze. Nauczyłam się w przedszkolu, żeby być miłym, grzecznym i pomocnym dla dzieci i dobrze się nauczyć do szkoły, żeby dostawać dobre oceny i żeby pani w szkole i pani z przedszkola była ze mnie dumna.

Wiktoria

Będę wspominała z przedszkola dużo rzeczy, jak tu było fajnie, że się bawiłam i że były tu fajne koleżanki: Martyna, Hania, Iga i Alicja. W przedszkolu nauczyłam się czytać, pisać i całego alfabetu. Podobały mi się różne występy. Wszystkie były super.

Ala H.

Będę wspominała, to że wszystko w przedszkolu było fajne i miałam też bardzo dużo dobrych przyjaciół. Ja zaprzyjaźniłam się z Nastką i Alicją. Nauczyłam się w przedszkolu dużo fajnych rzeczy o zwierzętach. Lubiłam robić prezentacje i być ekspertem. Tata mi pomagał, mama i babcia też. Największy mój sukces, to jak byliśmy na zawodach na stadionie i  ja przebiegłam stadion trzy razy i wygrałam w przeciąganiu liny.

Hania

Będę wspominała zajęcia z panią Agnieszką i panią Justyną. Podobały mi się zajęcia z przelewaniem wody. W przedszkolu razem współpracowałam z innymi dziećmi. W przedszkolu były bardzo miłe Panie i bardzo dużo zabawek. Nauczyłam się dobrze czytać i dobrze liczyć i robić rzeźby z plasteliny. Kiedyś nie znałam liter, a teraz znam już wszystkie. Podobała mi się też wycieczka do zoo.

Ewa

Będę wspominała wycieczki, kolegów, koleżanki i panie. W przedszkolu lubiłam zajęcia plastyczne, fajnie się w nich czuję. Nauczyłam się w przedszkolu koleżeństwa i tego, żeby nie bić innych, bo kiedyś mi to się zdarzało.  Podobało mi się jak pojechaliśmy do zoo i do teatru. Wszystko dla mnie było ważne, a panie wszystkie były dla mnie najlepsze.

Milena

Będę wspominała jak zakończyłam przedszkole z sukcesem; nauczyłam się tu czytać, pisać i bawić z koleżankami. Teraz się już z nimi nie kłócę. Polubiłam w przedszkolu owoce, a najbardziej kaki i melona.Lubiłam występować na scenie, a najbardziej podobał mi się występ na Dzień Mamy, kiedy mówiłam swoją rolę o lakierkach.

Alicja

Będę wspominała koleżanki, panie i nasze występy. Podobał mi się występ na Dzień Mamy, bo mieliśmy piękne suknie. W przedszkolu nauczyłam się czytać i nauczyłam się dzielić wszystkim z innymi. Na każdym przedstawieniu byłam uśmiechnięta i to jest mój największy sukces, bo kiedyś tak nie było.

Aleksandra

Będę wspominała jak robiliśmy z panią ćwiczenia gimnastyczne i rysowaliśmy nasze drzewo leszczynę. W przedszkolu nauczyłam się pisać i teraz to jest dla mnie łatwe. Podobała mi się zabawa w królestwie liter i też zabawa w Króla liter. Ja zostałam królową litery O. Będę wspominała występ dla mamy, bo ona po moim występie była szczęśliwa, tak jak ja na scenie i to ją bardzo wzruszyło.

Hannah

Będę wspominała, że dobrze się tu bawiłam, lubiłam rysować. W przedszkolu nauczyłam się różnych piosenek, które śpiewaliśmy na występach, podobał mi się występ na Dzień Mamy, mieliśmy wtedy ładne sukienki i mówiliśmy ładne wierszyki. Podobało mi się jak rozmawialiśmy o żabach i Ala o nich opowiadała. Kiedyś to nie umiałam tak ładnie rysować, a teraz już to umiem.

Iga

Będę wspominała to, że było tu bardzo fajnie, podobały mi się wszystkie zajęcia. Nauczyłam się pisać dużymi literami, nauczyłam się czytać i mama już kupiła mi książkę do czytania. Umiem też ładnie rysować. Najważniejszy dla mnie dzień był wtedy, kiedy pierwszy raz przyszłam do przedszkola, bo to był dla mnie radosny dzień.

Martyna

Będę wspominała z przedszkola panie, koleżanki. Panie były dla mnie miłe i koleżanki też. Lubiłam w przedszkolu wszystkie zajęcia. Lubiłam się bawić i pracować. Przyjemność sprawiały mi wszystkie występy. Ten o mamie był super! Ja lubię tańczyć na scenie. Podobały mi się też bale przebierańców. Ostatnio byłam przebrana za kota.

Anastazja

Będę wspominała różne zabawy, umiem robić różne karty pracy, dowiadywałam się wtedy wiele ciekawych rzeczy. Mój sukces w przedszkolu to dogadywanie się z innymi dziećmi, kiedyś mi to w ogóle nie wychodziło. Teraz mogę się więcej przyjaźnić. Mam w przedszkolu dwie przyjaciółki: Alę i Alicję. Lubiłam w przedszkolu kiedy były tańce.

Lila

Będę wspominała różne zabawy i różne nauki, bo w przedszkolu się uczyłam i bawiłam z przyjaciółkami. Lubiłam zajęcia gimnastyczne i rytmikę, bo były na niej bardzo ładne piosenki.  Nauczyłam się w przedszkolu czytać. Będę wspominała Dzień Mamy, bo śpiewaliśmy dużo ładnych piosenek.

Wspomnienia absolwentów Przedszkola nr 8

Gwido

Będę wspominał to, że była tu Daria i że śpiewaliśmy na uroczystościach naszym mamusiom, a ja bardzo ładnie śpiewam, chociaż się wstydzę. Podobała mi się wycieczka do zoo. W przedszkolu najbardziej lubiłem rysować i układać rytmy, a trudność sprawiało mi opowiadanie, bo ja się wstydzę opowiadać. Polubiłem też kakao.

Marcel

Będę wspominał Leona, bo jest moim kolegą, lubiłem się z nim bawić w berka na dworze. Będę wspominał też innych przyjaciół: Janka, Dawida, Michała i Grzesia. W przedszkolu nauczyłem się dobrych manier. Lubiłem zajęcia plastyczne i gimnastyczne. Będę wspominał wycieczkę do zoo i to, że na naszym terenie zawsze były fajne zabawy.

Julian

Będę wspominał, że było tu fajnie i że miałem dużo kolegów, lubiłem się z nimi bawić na dworze. Podobała mi się religia i zajęcia z tańców i gimnastyka. Podobał mi się też nasz występ dla mamy. Ja kocham mamę i zaśpiewałem jej „Autostop„. W przedszkolu pojechaliśmy na stadion i tam zdobyłem medal. Nauczyłem się też liczyć, czytać i śpiewać.

Dawid

Będę wspominałcałe przedszkole, a jak będę duży i będę miał dziecko, to zawiozę je tu i ono będzie chodziło, bo tu jest fajnie. W przedszkolu lubiłem moich kolegów Michała i Janka, lubiłem się z nimi bawić, rysować i lubiłem też gimnastykę, bo lubię ćwiczyć.

Jakub

Będę wspominałpanie, przedszkole, nasz las i rysunki, które robiliśmy na oknie. Lubiłem też na dworze dużo biegać i zajęcia z przyrody. Na zajęciach matematycznych podobało mi się jak ważyliśmy różne rzeczy. Nauczyłem się w przedszkolu mówić „Czy mogę iść do toalety?”, bo kiedyś mówiłem inaczej i nauczyłem się też dobrze rysować.

Igor

Będę wspominał, że miałem tu fajnych kolegów i koleżanki, fajne panie. Nauczyłem się w przedszkolu literek i cyferek, dodawania i odejmowania. Podobało mi się jak się uczyliśmy o żabach. Lubiłem jak były w przedszkolu bale przebierańców i różne wycieczki, a najbardziej zapamiętam tą do zoo.

Julian K.

Będę wspominał dużo rzeczy: zabawki zajęcia o przyrodzie, kiedy rozmawialiśmy o ptakach. Umiem już budować auta, a kiedyś mi to nie wychodziło. Nauczyłem się w przedszkolu różnych piosenek. Będę pamiętał wszystkie wydarzenia, bo lubię przedszkole.

Albert I.

Będę wspominał moich kolegów, różne zabawy, występy. Podobał mi się najbardziej występ na Dzień Mamy, wchodziliśmy wtedy przy piosence Jamesa Bonda, a ja bardzo lubię jego filmy. Lubiłem zajęcia matematyczne, bo bardzo lubię dodawać. I podobały mi się zajęcia z butelkami, kiedy dowiadywaliśmy się ile pojemników wody jest w butelce. Będę wspominał nasze czytanki, zabawy na dworze, kolegów i malowanki.

Antek F

Będę wspominałmoich kolegów, koleżanki i panie. Lubiłem w przedszkolu bawić się z berka, pracować i zajęcia. Najbardziej podobało mi się jak rozmawialiśmy o mamie, bo moja mam jest kochana. Mój największy sukces, to taki, że już dużo wiem, nauczyłem się wiele w przedszkolu i jestem już mądrzejszy.  Wszyscy koledzy i koleżanki byli bardzo fajni. I będę tęsknił za całą grupą, bo bardzo ją lubię.

Karol

Będę wspominałto, że nasze przedszkole było najlepsze, było w nim bardzo dużo kolegów. Lubiłem się z nimi bawić, lubiłem też pracować i czytać. Pamiętam jak byliśmy na stadionie i na kuligu. W przedszkolu nauczyłem się nie tylko matematyki, ale też robić ciasto szarlotkę.

Hubert

Będę wspominałwycieczkę do zoo i do teatru jak oglądaliśmy spektakl ze zwierzętami. W przedszkolu nauczyłem się matematyki. Lubiłem te zajęcia, bo matematyka jest bardzo ciekawa. W przedszkolu często pomagałem paniom i moim kolegom. Podobały mi się też zajęcia o żabach i ptakach. Ja byłem ekspertem od tego jak daleko i jak wysoko żaba skacze.

Zachary

Będęwspominał jak bawiliśmy się w berka na terenie, jak pokonywaliśmy tor przeszkód w lesie. Moje ulubione zajęcia to były tańce, bo robiliśmy na nich fajne ćwiczenia. Nauczyłem się tam robić mostek. W przedszkolu nauczyłem się śpiewać i pisać. Teraz umiem już pisać litery pisane, a kiedyś tylko drukowane. Będę wspominał Dzień Dziecka, bo dostaliśmy fajne zabawki. Poznałem w przedszkolu dużo kolegów, niektórzy z nich poszli już do szkoły.

Jaś

Będę wspominał różne dzieci i też panie. W przedszkolu lubiłem bawić się, rysować. Nauczyłem się w przedszkolu dodawać. Kiedyś dodawanie dużych liczb sprawiało mi trudność, a teraz już umiem to robić. Będę wspominał ostatni występ. Tam zaśpiewaliśmy bardzo ładne piosenki. Lubiłem plastykę, matematykę i lubiłem śpiewać piosenki po angielsku.

Olaf

Będę wspominał, że nasze przedszkole było fajne, bardzo je lubię, podobała mi się zabawa z chłopcami i Alą. Lubiłem zajęcia matematyczne -jak układaliśmy różne rzeczy na dywanikach z figur geometrycznych. Podobała mi się wycieczka do teatru. Nauczyłem się w przedszkolu bycia grzecznym i mądrym.

AlbertH.

Będęwspominałjak bawiłem się z kolegami. Lubiłem w przedszkolu gimnastykę, zajęcia matematyczne i jak bawiłem się na sprzęcie w ogrodzie. Nauczyłem się robić dobre rzeczy dla innych, dzielić się, być dobrym dla innych i im pomagać.

Franek

Będę wspominał dzieci, panie. Lubiłem w przedszkolu grać w piłkę, układać klocki. Będę wspominał moich kolegów Huberta, Alberta i innych. Lubiłem matematykę, bo robiliśmy fajne zadania. Nauczyłem się w przedszkolu, żeby być dobrym dla innych.

Krzyś

Będę wspominał dobre zabawy, miłe dzieci i fajne prace. Lubię matematykę, lubiłem jak było Przedszkole bez zabawek, robiłem różne rzeczy z kartonu i zrobiłem ekspres do kawy. Nauczyłem się w przedszkolu być grzecznym i miłym. A mój sukces to taki, że nauczyłem się tu dużo rzeczy.

Skip to content