GRZYBOBRANIE.

Jak realizowaliśmy projekt badawczy w przedszkolu.

Grzyby to jeden z ostatnich tematów zgłębianych przez nasze przedszkolaki. Tradycyjnie jak to przy realizacji projektu badawczego, każda z grup stworzyła swoją siatkę wiedzy oraz siatkę pytań.

Odpowiedzi na postawione pytania poszukiwaliśmy w różnych źródłach informacji. W salach pojawiły się kąciki tematyczne wyposażone w plansze, atlasy grzybów, albumy przyrodnicze, modele grzybów, zdjęcia z rodzinnych wypraw do lasu. Oglądaliśmy ciekawe prezentacje multimedialne, a i mali eksperci wzbogacali naszą wiedzę poprzez ciekawie przygotowane prezentacje przy udziale rodziców.

Codziennie wyruszaliśmy na jesienne spacery szukając grzybów w przedszkolnym lesie i za każdym razem znalezione okazy wprawiały w nas zdumienie . W salach pojawiły się hodowle grzybów, przeprowadzano zabawy badawcze, badano budowę grzyba na przykładzie pieczarki, a plątaninki z włóczki pomogły nam zrozumieć co to jest grzybnia i jaka rolę pełni w ekosystemie leśnym. Na przedszkolnych korytarzach pojawiły się kolorowe prace plastyczne do których wykorzystano zarówno materiały wtórne jak i przyrodnicze.  

Wszystkim rodzicom zaangażowanym w realizację projektu badawczego serdecznie dziękujemy.

Skip to content