DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA W ÓSEMCE

Początek jesieni to idealny czas na rozbudzanie dziecięcej kreatywności, ciekawości poznawczej  oraz wrażliwości estetycznej w bezpośrednim kontakcie z naturą. W  naszym przedszkolu uczciliśmy pierwszy dzień jesieni  pod hasłem Dzień spadającego liścia.  

Bohaterem zajęć w tym dniu były jesienne liście , które zainspirowały dzieci do twórczych zabaw językowych, plastyczno-konstrukcyjnych, zabaw badawczych oraz tanecznych.  Dzieci z grup starszych starały się odpowiedzieć na pytania: Jakie nowiny zawiera liść  leszczyny? A jakie listek brzozy? Kto na polski przełoży? , poznawały liście wszystkimi zmysłami podczas zabaw badawczych, a także jako jesienni fryzjerzy zrobili fryzury  dla nowej pory roku. Pięciolatki tworzyły swoje przestrzenne kompozycje do których wykorzystały materiał naturalny oraz surowce wtórne, czterolatki w towarzystwie samej Pani Jesieni, która odwiedziła dzieci w sali udały się na jesienny spacer, tworzyły także jesienne mandale, a najmłodsi na spacerze zbierali jesienne liście, porównywali, wykorzystali je do zabawy z chustą, a na koniec wykonali jesienne drzewa.

Większość zajęć została przeniesiona z sal na teren ogrodu przedszkolnego. Zaplanowane przez nauczycieli zadania sprzyjały nie tylko dobrej zabawie, ale również zmysłowemu poznawania świata oraz odkrywaniu, pogłębianiu i uporządkowaniu wiedzy o najbliższym środowisku. 

Życzmy sobie aby jesień w tym roku była  piękna i złota i pogodna.

 

Skip to content