Dyżur wakacyjny

Kilka słów o dyżurze wakacyjnym 🙂

W grupie podczas dyżuru wakacyjnego są obecne dzieci z różnych oddziałów i dzieci spoza przedszkola. Grupy wakacyjne zwykle są zróżnicowane wiekowo, najczęściej tworzy się grupy 3-4-latków oraz 5-6-latków. Nauczyciele prowadzą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Podczas dyżuru grupę prowadzą przypisani do niej nauczyciele.

W wakacje nauczyciele dbają o to, żeby każdy dzień miał swój harmonogram i nie zapominają o elementach edukacyjnych. Każdy czas wolny przeznaczony na zabawę swobodną spędza się zwykle w ogrodzie przedszkolnym, gdzie dzieci mogą spożytkować swoją energię na świeżym powietrzu. Ze względu na panującą porę roku i temperaturę powietrza, warto pamiętać o nakryciach głowy dla dzieci i odpowiednim ubraniu tak, żeby było przewiewne i nie krępowało ruchów dziecka.

Prosimy nie zapomnieć o kapciach, ubraniach na zmianę, jeśli dziecku zdarzają się „szczególne przypadki”.

Nie przynosimy dzieciom żadnego jedzenia, napojów, nie ma takiej potrzeby.

Dzieci zapisane na dyżur wakacyjny z innych przedszkoli przypisane zostały do grupy IV w dużym budynku przedszkola. Ze względu na nieznajomość Rodziców dzieci spoza naszego przedszkola ważne jest, aby pierwszego dnia wypisać upoważnienia do odbioru dzieci przez osoby nie będące Rodzicami. Niezbędne będzie posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem podczas odbierania dzieci przez osoby upoważnione.

Rodzice dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 8 w Piasecznie o przypisaniach do grup zostaną poinformowani poprzez platformę MSTeams, listy grup są dostępne u wychowawców.

Przypominamy, że dzieci przyprowadzamy do godz. 08.45, o godz. 09.00 jemy śniadanie. Odbieramy dzieci do godz. 17.30

Życzymy miłego i bezpiecznego czasu.

Skip to content