Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie

W ramach współpracy przy projekcie edukacyjnym „Marzec z Marszałkiem” wychowawczyń z grupy IV z nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie dzieci miały możliwość wziąć udział w zajęciach oraz zwiedzić budynek szkoły. Zostaliśmy wspaniale powitani przez Panią Dyrektor Lidię Bieleninik, Panią Justynę Peresadę-Makara oraz Panią Zenobię Sieradzką, pomysłodawczynie i koordynatorki projektu oraz cudowne i jakże pomocne uczennice klasy 8g, które przez cały pobyt w szkole służyły nam radą oraz „pomocną” dłonią.

Marzec, to miesiąc Marszałka, dlatego też zostaliśmy powitani poczęstunkiem oraz wzięliśmy udział w ciekawej prezentacji, spotkaniu z historią. Następnie odbyliśmy lekcję matematyki z wykorzystaniem długopisów 3D i fascynującą lekcję fizyki, podczas której nikt się nie nudził, każdy miał mnóstwo pytań, podejmowaliśmy działania i nie mogliśmy oderwać oczu od fascynujących pokazów.

Wiemy już, jak wygląda budynek szkoły, co nas może w niej spotkać, jak wygląda przerwa, w tym dziwnie spokojnym budynku oraz, że lekcje są fascynujące i ciekawe.

Mamy nadzieję, że to pierwsze „spotkanie z nauką” zaowocuje wspaniałą kontynuacją i współpracą. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy w prezencie pamiątkową książkę o Marszałku Józefie Piłsudskimi, którą wręczyła nam Pani Dyrektor Lidia Bieleninik.

Serdecznie dziękujemy – Pani Dyrektor K. Łęckiej, Państwu Wicedyrektorom: L.Bieleninik, M. Rumniak i P. Orepukowi oraz Pani E. Brzezik , P. J. Peresadzie-Makrze i P. Z. Sieradzkiej za możliwość spotkania oraz przygotowanie kreatywnych zajęć.

Dziękujemy także uczennicom z klasy 8g za uśmiech i pomoc okazaną naszym Przedszkolakom.

Skip to content