Warsztaty mydlarskie

Przez trzy dni w naszym przedszkolu unosił się wyjątkowy, aromatyczny zapach, łączący w sobie wiele nut zapachowych. A to wszystko za sprawą pani Beaty z pracowni „Akademia 4 pory roku”. Pani Beata od kilku lat zajmuje się wytwarzaniem ekologicznych mydeł. Podstaw tej trudnej sztuki nauczyła się w Stanach Zjednoczonych, w Polsce natomiast dopracowała metody wytwórcze. Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli.

Warsztaty mydlarskie ukazały dzieciom , iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki. Podczas warsztatów, dzieci dowiedziały się z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać mydełka glicerynowe, zabrać do domu, a następnie testować, testować i testować, dostarczając tym samym wiele radości nie tylko sobie, ale i swoim najbliższym.

Mamy nadzieję że wszystkie ósemkowe rodzinki mogły przekonać się o jakości wykonanego przez dzieci produktu podczas wieczornego mycia rąk. Może naturalne aromatyczne  mydełka będą pomocne w pamiętaniu o częstym i dłuższym myciu rąk w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Skip to content