#Szkoła do Hymnu

#szkoladohymnu

Narodowe Święto Niepodległości 2023

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”

10 listopada 2023 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu wspólnie odśpiewali także hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.


W całym przedszkolu już od tygodnia słychać było nuty piosenek o Polsce oraz filmów o Polsce. Przedszkolaki wykonywały również przepiękne symbole narodowe, którymi udekorowali całe przedszkole. Samodzielne prace, odświętne stroje, piękna pogoda sprawiły, że w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera.

Było dostojnie, wytwornie, spokojnie… Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!


Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim Paniom, które z zaangażowaniem przygotowały przedszkolaków do obchodów tego wyjątkowego dnia oraz Rodzicom.

To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.

https://youtu.be/5N4pvaJgxaY?si=JuqpU1lr64qXj2sf

#szkoladohymnu

Skip to content