Siedmiomilowe buty – odznaka PTTK

W ramach realizacji zadania rocznego poświęconego turystyce zachęcamy naszych przedszkolaków z całymi rodzinami do spacerowania w naszej pięknej zielonej okolicy. W naszym sąsiedztwie znajduje się wiele miejsc, które zachęcają do spacerowania oraz innych sportów rodzinnych. Warto wybrać się na Górki Szymona, do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego czy Parku Zdrojowego w Konstancinie.

W październiku w starszych grupach gościł członek PTTK, który po krotce przybliżył dzieciom zasady zdobywania punktów pozwalających uzyskać odznakę dla dzieci ,,Siedmiomilowe buty”. Starszaki odebrały swoje książeczki, w których będziemy odnotowywać piesze wycieczki i zliczać kilometry naszych wędrówek.

Nasz projekt wędrowny rozpoczęliśmy rozmowami o naszej małej ojczyźnie – Piasecznie. Wybraliśmy się na wycieczkę do centrum miasta, gdzie o jego historii opowiadał nam Pan Przewodnik. Podczas jesiennego spaceru zwiedziliśmy najstarszy kościół w Piasecznie, najstarszy dom w Piasecznie przy ulicy Kościelnej 7, ratusz, park miejski, Poniatówkę oraz Szkołę dla dziewcząt założoną przez Plater-Zyberkównę. Nie umknęły uwadze dzieci ustawione w centrumm miasta rzeźby autorstwa Pana Wilkonia.

Skip to content