Mikołajkowe poszukiwania

W tym roku Mikołaj zaprosił wszystkie przedszkolaki do poszukiwania prezentów szlakiem Mikołajkowych czapek, które wraz z Elfami pozostawił w ogrodzie. Przed tym odwiedził wszystkie sale, gdzie czekało na niego mleko i ciasteczko. Oczywiście poczęstował się pozostawionymi specjałami.

Dzieci już od wejścia do sali sprawdzały czy ciasteczko i mleko zniknęły. Ku ich zaskoczeniu, zostały tylko okruszki! Obok talerzyka przedszkolaki zobaczyły tajemniczą kartkę, a był to telegram pozostawiony przez Mikołaja. Było w nim dokładnie napisane, gdzie i o której godzinie dzieci mają się stawić. Emocji było mnóstwo!

Przedszkolaki z niecierpliwością zjadły śniadanie i już gotowe były wyruszyć do ogrodu przedszkolnego, gdzie Mikołaj wraz z Elfami przygotowali trasę, składającą się z 6 stacji. Na każdym przystanku czekało na dzieci inne zadanie m.in. dzieci przechodziły przez maszynę wykrywającą dobre uczynki ( a okazało się, że każdy miał ich sporo na swoim koncie), zadanie muzyczne i ruchowe, a także trzeba było napisać kartkę z życzeniami imieninowymi dla Mikołaja.

Po udanym przebyciu trasy oraz rozwiązaniu mikołajkowego quizu zadowolone przedszkolaki dotarły do ostatniej stacji, przedszkolnego pociągu, gdzie czekały na nie prezenty.

Dziękujemy bardzo Mikołajowi i DZIELNYM ELFOM za ogrom włożonej pracy!

Skip to content