Dzień pustej klasy

Po raz siódmy już odbyła się akcja Dzień Pustej Klasy. Nasze Przedszkole pierwszy raz w tak licznym gronie opuściło sale przedszkolne by również dołączyć i świętować Dzień Pustej Klasy. 

Ta wspaniała przygoda nauczyła dzieci tworzenia z przyrodą jednego wspólnego organizmu. Każda zaproponowana aktywność stała się idealną okazją do wielu zabaw zespołowych, w których dzieci zdobywały kolejne cenne umiejętności. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych formach aktywności na powietrzu: badawczych (obserwowały przez lupę liście, korę); plastycznych (warsztat malarski w plenerze); sportowych (bawiły się z chustą animacyjną), konstrukcyjnych (budki – hotele dla owadów), oraz trening uważności ( Trening Uważności Żabki, dzięki któremu dzieci poznały nowe sposoby czerpania radości z otaczającego je świata). Nie zabrakło również „przytulasów z przyrodą” czyli zawodów, kto mocniej przytuli wybrane drzewo.

Niestety czas szybko płynie podczas dobrej zabawy, dlatego też już nie możemy doczekać się kolejnego takiego dnia, by móc w pełni wykorzystać potencjał naszego Ósemkowego ogrodu.

Mamy nadzieję, że Dzień Pustej Klasy dostarczył dzieciom mnóstwo wspaniałych wspomnień, a goszczące na twarzach dziecięcych uśmiechy były dowodem na wspaniałą zabawę i  zadowolenie.

Skip to content