DZIEŃ DZIECKA

Ach … Co to był za dzień!!!

W tym roku dwa ważne dni w kalendarzu przedszkolnym spotkały się pod jedną datą. 1 CZERWCA 2021 roku, czyli w Dzień Dziecka udało się po rocznej przerwie zorganizować II Wiosenną Ósemkową Spartakiadę na Stadionie Miejskim w Piasecznie. Przez cały rok dbamy o to, aby nasi milusińscy zdrowo się odżywiali, codziennie mieli zapewnioną aktywność na świeżym powietrzu, do tego zabawy ruchowe, zajęcia rytmiczne oraz warsztaty taneczne prowadzone przez instruktora, a Spartakiada była taką wisienką na torcie, podsumowaniem całego roku nauki i pracy. Na początek była rozgrzewka, bo każdy sportowiec wie, że bez rozgrzewki ani rusz:

Następnie każda grupa, ups drużyna, ruszyła do pierwszego zadania. A Zadań było 5 – przeciąganie liny, sztafeta, slalom, skok w dal, strzał na bramkę. Żeby prowadzące wiedziały, czy wykonane zostały wszystkie przygotowane zadania, za każdą skończoną konkurencję dzieci dostawały specjalny puchar, do przyklejenia w wyznaczonym miejscu. Śmiechom i radościom nie było końca, bo to przede wszystkim był Dzień Dziecka.

Oczywiście, jak już gościliśmy na Stadionie Miejskim w Piasecznie nasza spartakiada nie mogła odbyć się bez biegu. Młodsze przedszkolaki dzielnie przebiegły odcinek 100m, ale to co zrobiły starszaki tego dnia, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Najstarsza grupa podjęła próbę – zrobić dwa okrążenia. Jak postanowili, tak i zrobili. DZIELNE NASZE PRZEDSZKOLAKI!

Zmęczenie i szczęście malowało się na buziach naszych dzielnych sportowców. Z każdej strony dobiegały nas głosy, że chcą więcej i więcej konkurencji. Ale wiadomo, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Dobiegł więc i koniec naszej Spartakiady. Tego dnia wygrały wszystkie przedszkolaki, a co za tym idzie KAŻDA DRUŻYNA, była drużyną zwycięską. Dla każdego uczestnika zostały przygotowane złote medale, a na drużyny czekały puchary, za pracę zespołową. Ach… oczywiście nie zapomniałyśmy, że to był Dzień Dziecka. Na każdą grupę czekały upominki, które wywołały uśmiechy na dziecięcych twarzach. Dziękujemy za cudowny czas.

Skip to content