Święto drzewa w Ósemce

To już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji na rzecz przyrody organizowana w naszym przedszkolu.

U nas „Święto drzewa” trwało dwa tygodnie.  Podczas realizacji projektu badawczego zdobywałyśmy z najmłodszymi najważniejsze wiadomości o drzewach. Kierunek poszukiwań wiedzy wyznaczyła siatka pytań, którą opracowała każda z grup. W większości ekspertami wiedzy były dzieci, chętnie dzieliły się zdobytymi wiadomościami z innymi, przynosiły ciekawe albumy przyrodnicze lub samodzielnie przygotowane plansze, kąciki przyrody wzbogaciły się o kolorowe liście, wiele działań przeniesiono do ogrodu przedszkolnego, w którym prowadzono obserwacje przyrodnicze oraz eko-zabawy w terenie. Galerie prac na korytarzach przedszkolnych wypełniły się wizerunkami drzew wykonanymi różnymi technikami przez najmłodszych. 

Zwieńczeniem święta była integracyjna impreza plenerowa z udziałem zaproszonego leśnika z Nadleśnictwa Chojnów. W leśnej scenerii odbyło się również włączenie do grona przedszkolaków naszych najmłodszych wychowanków. 50 trzylatków złożyło uroczyste ślubowanie. Każdy z nich został mianowany na Ósemkowego Przedszkolaka, a mistrzem ceremonii, który dzierżył w dłoni złote berło z szyszki był leśnik wraz ze swoim pomocnikiem Szyszunią Monisią.

Święto drzewa to oczywiście ogólnopolska akcja sadzenia drzew. W Przedszkolu nr 8 pojawiło się 10 nowych drzew, które w okresie wiosenno -letnim na pewno stworzą wspaniały parasol chroniący nas przed słońcem. Drzewa zostały posadzone przez otwartych na przedszkolne inicjatywy ojców naszych wychowanków. Serdecznie dziękujemy tatom: Gabrysi, Julka  i Marcela z grupy II, Janka i Zacharego z grupy V oraz Karola z grupy IV.

Skip to content