etwinning

Warsztaty eTwinning

Po warsztatach „Załóż projekt eTwinning”, w których uczestniczyły niezwykle kreatywne panie nauczycielki z Przedszkola nr 7 w Zalesiu Górnym i Przedszkola nr 8 w Piasecznie, powstało 5 wspaniałych projektów.
Gratulujemy i życzymy wiele radości w czasie realizowania projektów.

eTwinning

eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Nasze przedszkole aktywnie nawiązuje współpracę międzynarodową w ramach projektu eTwinning. Nauczyciele biorący udział realizowanych projektach stale podnoszą swoje kwalifikacje i szkolą się w zakresie korzystania z aplikacji internetowych używanych do publikacji informacji i plików na stronie TwinSpace.

Zrealizowane projekty:

  • „The littleold lady who was not afraid of anything”( na przełomie października i listopada 2015 roku). Projekt odwoływał się do tradycji Halloween i jako placówka partnerska wzięło w nim udział przedszkole z Turcji.
  • „Winter games” (od grudnia 2015 do lutego 2016 roku). Projekt dotyczył tradycyjnych zabaw zimowych na świeżym powietrzu. Wzięło w nim udział aż 16 placówek z całej Europy, w tym z Turcji, Hiszpanii, Rumunii, Litwy, Bułgarii, Irlandii, Austrii oraz Polski. Nauczyciele realizowali i dokumentowali w formie zdjęć i nagrań video zajęcia oparte na tradycyjnych grach i zabawach na terenach ogrodów, a następnie publikowali na stronie projektu TwinSpace.
  • „Traveling around Europe in a Postcard” –  możemy nie mieć okazji podróżować po Europie, ale nasza wyobraźnia może pomóc nam spełnić te marzenia..  W październiku Nasze Przedszkole przystapiło do projektu eTwinning  ?Traveling around Europe in postcards?. W projekcie brały udział 43 szkoły z Europy. Starsze przedszkolaki przygotowały kartki pocztowe przedstawiające naszą piękną okolicę a także własnoręcznie napisały pozdrowienia do kolegów z innych krajów. Z niecierpliwością czekaliśmy na odzew z Europy. Pierwsze kartki dostaliśmy już na początku listopada. Na zajęciach z języka angielskiego przetłumaczyliśmy pozdrowienia.  Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki projektowi nasza mała miejscowość i przedszkole zostaną zauważone przez naszych eTwinningowych kolegów.                                                                                                             
  • ?A long, long painting for Mother?s Day (Let?s measure it?)?Narysujmy rysunek dla Mamy? albo narysujmy dlugi, dlugi rysunek dla Mamy? a potem go zmierzmy?W projekcie brało udział 10 szkół i przedszkoli z Litwy, Turcji i Grecji. A także nasze przedszkole jako jedyne z Polski?Projekt zakładał stworzenie jak najdłuższego rysunku dla Mamy. A jego celem był rozwoj twórczej ekspresji dziecka  i kreatywności a także możliwość pokazania swojej miłości do Mamy. Forma, technika i temat dowolny. Stworzyliśmy 64,5 metrowy rysunek a tematem przewodnim była ?Mama ? super bohater. Niesamowite przygody?. Nasze Mamy wcieliły się wiec w super mamy, posiadające super moce, ratujące świat przed zlem a także były ?zwyczajnymi? mamami, które jak wiadomo zawsze są SUPER???Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu ukazujących kolejne etapy projektu?

 

  • „Autumn in our neighborhood” – projekt dotyczący jesieni widzianej oczami dziecka w poszczególnych europejskich krajach. W projekcie bierze udział 20 placówek partnerskich z Polski, Grecji, Litwy, Rumunii, Słowacji, Chorwacji, Portugalii i Turcji.

Projekty w trakcie realizacji:

  • Once upon a time” – projekt ma na calu zachęcanie dzieci do słuchania opowiadań. Wszyscy uczestnicy będą czytać dzieciom znane na całym świecie bajki, następnie które przedszkolaki będą rysować. Rezultatem projektu będzie wykonana książkę ze wszystkich zdjęć ilustracji wykonanych przez dzieci. Kraje partnerskie: Polska, Grecja, Francja, Macedonia, Albania, Turcja, Hiszpania, Gruzja.
  • „Listen to the silence of the forest” ” – projekt ten zakłada przybliżenie dzieciom piękna i magii lasu przez korzystanie z różnorodnych form i metod pracy. Bierze w nim udział 19 placówek partnerskich z całej Europy

  • „A contact each month about our nursary school and cultural life” – nawiązanie współpracy przez naszą placówkę z przedszkolem Ecole Jules Ferry we Francji. Dzieci będą obserwowały, jak wygląda przedszkolne życie ich kolegów z innego kraju podczas poszczególnych miesięcy w roku.