Archiwum

MAMY TO!

Z przyjemnością chciałybyśmy zawiadomić, że w czerwcu nasza placówka otrzymała certyfikat CHRONIMY DZIECI.   Jest on symbolicznym uhonorowaniem Przedszkola nr 8 za podjęte działania w  na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Droga do otrzymania certyfikatu nie była prosta. Przede wszystkim musieliśmy jako placówka edukacyjna spełnić wiele wymagań tzw. standardów . Jednym z nich było ustanowienie i wprowadzenie w życie  Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem.  Nasze nauczycielki Agnieszka B i Justyna F.  po odbyciu wielu szkoleń w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę  wykorzystały zdobytą wiedzę na kursach, wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi i opracowały ww. dokument.  

Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem opracowana przez nauczycielki obejmuje  najważniejsze procedury związane z bezpieczeństwem dzieci, min:

– procedurę zgłaszania podejrzeń oraz podejmowania interwencji  w sytuacji wskazujących na krzywdzenie dziecka oraz zagrożenie jego bezpieczeństwa ze strony osób obcych, członków rodziny lub personelu placówki

– zasady ochrony danych osobowych dziecka

– zasady ochrony wizerunku dziecka

– zasady bezpiecznych relacji personel placówki ? dziecko.

W ramach wdrażaniu standardów dzieci uczyły się jak unikać zagrożeń w realnym świecie i w Internecie oraz gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Pracownicy dowiedzieli się jak rozpoznawać symptomy krzywdzenia dziecka  i jak interweniować w przypadku podejrzenia, że dziecko jest ofiarą przemocy.

Po wdrożeniu polityki , procedur w niej zawartych podjęłyśmy starania o przyznanie certyfikatu.

I …Mamy TO!

Drodzy rodzice mamy kolejne  potwierdzenie, że jesteśmy placówką przyjazną i bezpieczną dla dziecka.  Niech zawsze będą u nas nie tylko szczęśliwe, radosne i dobrze wyedukowane, ale przede wszystkim bezpieczne.

P.S  Jesteśmy jedyną certyfikowaną placówką w gminie Piaseczno . HURRRA!!!

  

certyfikat Chronimy dzieci

Mapa placówek certyfikowanych

 


„…Nadeszły wakacje

i w przedszkolu tak się cicho zrobiło.

Nadszedł czas, by pożegnać się z wami.

Przez ten rok tak się dużo zmieniło”.

 

            Mamy już za sobą uroczyste pożegnania dzieci sześcioletnich. Kilka dni temu zakończyła się ich ósemkowa przygoda z przedszkolem. Zmienili się. Dorośli.  Są odważniejsi. Pewniejsi siebie. Dojrzalsi. Pozostawili po sobie niezapomniane wspomnienia, które na zawsze zagoszczą w sercach  nauczycieli i Pani dyrektor. Specjalnie dla nas namalowali słowem swoje autoportrety. Oto fragmenty wspomnień absolwentów Przedszkola nr 8 ? rocznik 2011.

 

Starszaki grupa IV.

 

JADZIA- Będę wspominała z przedszkola panią Agnieszkę, moje koleżanki, kolegów i jeszcze wszystkie panie, które mnie wychowały. Nauczyłam się w przedszkolu być miła dla wszystkich i dowiedziałam się dużo o nietykalności, że nikogo nie można ani szczypać ani bić. Panie nas dobrze uczyły, zabierały na dwór i robiły różne atrakcje. Cieszę się, że znalazłam tu dużo koleżanek. Moje przedszkole jest bardzo fajne. Bardzo lubiłam występować i często będę włączała płytę z moich wspomnień.

 

WIKI- Będę wspominała panią Agnieszkę, bo panią lubię; różne zabawki. W przedszkolu odkryłam swoje talenty muzyczne, mogę tu tańczyć tak jak w domu. Największą radość sprawiły mi wszystkie występy jakie były. Lubiłam wychodzić na teren i wycieczki do teatru. Nauczyłam się różnych zadań. Lubiłam zajęcia po podwieczorku w pokoju ciszy. Tam mogłam się skoncentrować na zadaniach.

 

WIKTORIA- Będę wspominała z przedszkola to, że dzieci zawsze były dla mnie miłe. Nauczyłam się w przedszkolu dzielić z innymi, bo tego nie umiałam i bawić się z innymi, bo kiedyś bawiłam się tylko z Oliwką. Największą  przyjemność w przedszkolu  sprawiły mi miłe panie. Podobała mi się też wycieczka do Parku Iluzji. Nasze przedszkole jest bardzo miłe.

 

WERONIKA- Będę wspominała z przedszkola jak się bawiłam, uczyłam o literkach i poznawałam nowe słowa. W przedszkolu nauczyłam się ładnych zachowań i potem one postępowały. Nawet próbowałam nowe owoce, warzywa i dżemy. Nauczyło mnie to, że nie wolno wybrzydzać, ale zawsze próbować. Lubiłam swoje panie, one były milusińskie i nigdy mnie do niczego nie zmuszały i dzięki temu to ja sama podejmowałam różne próby. Moje występy zawsze robiły na mnie duże wrażenie. Lubię występować, a najbardziej podobało mi się jak występowałam na prawdziwej scenie.

 

JULKA- Będę wspominała z przedszkola  zajęcia matematyczne. Lubiłam też często rysować.

 

KALINA – Sądzę, że będę wspominała wszystko z przedszkola. Lubiłam pracować w książeczkach. Tam były trochę trudne ćwiczenia. Podobał mi się Dzień Dziecka, kiedy bawiliśmy się bańkami.  Nauczyłam się dużo na różnych zajęciach. Lubiłam zajęcia z Humorkiem i Minka, kiedy rozmawialiśmy z nimi o swoim bezpieczeństwie. To przedszkole jest chyba najfajniejsze jakie znam.

 

RITA- Będę wspominała z przedszkola panie, moich przyjaciół, to że dobrze się tu bawiłam i jak tu się dobrze żywiłam. Lubiłam zajęcia jak była u nas mama Jasia i malowaliśmy zwierzęta. Nauczyłam się w przedszkolu, że można pomagać innym oraz to że słowo NIE to znaczy nie.  I jeszcze, że moje ciało należy do mnie i to ja decyduję, kto mnie przytula, a kto nie. Będę wspominała wycieczkę do Bałtowa i eksperymenty na wycieczce do Kielc.

 

OLIWKA- Będę wspominała z przedszkola miłe panie i naszą salę. Lubiłam w przedszkolu huśtać się na huśtawce. Nauczyłam się w przedszkolu ładnego chwytu, teraz już umiem trzymać kredkę. Moim sukcesem jest to, że zdecydowałam się pojechać na całodniową wycieczkę. Lubiłam w przedszkolu występy, a najbardziej te dla mamy i taty. To przedszkole jest naprawdę fajne.

 

NOEMI- Będę wspominała z przedszkola jak razem robiliśmy książki i jak razem mogliśmy się z panią bawić. Podobały mi się wycieczki do teatru Guliwer. Nauczyłam się w przedszkolu pisać różne litery. Najważniejsze były dla mnie panie, bo są bardzo miłe i fajne. Zaprzyjaźniłam się z Kaliną i  polubiłam Jadzię.

 

JAŚ –  Będę z przedszkola wspominał, bardzo fajne wycieczki, najbardziej tę do Bałtowa, bo robiliśmy tam pracę z kolorowaniem dinozaurów. Lubiłem w przedszkolu prace plastyczne, bawić się z kolegami i rozwiązywać łamigłówki. Podobał mi się sprzęt na dworze, koledzy i pani, bo była miła. Sukcesem było dla mnie rozwiązywanie różnych łamigłówek. Na początku sprawiało mi trudność czytanie, a teraz już potrafię. Podobało mi się jak występowaliśmy dla rodziców i jak robiliśmy ?Kuchnię?. W naszym przedszkolu bardzo fajnie można się bawić i jest tam bardzo miła pani dyrektor.

 

SZYMEK- Będę z przedszkola wspominał panią, bo panią lubię  i jest pani miła. Nauczyłem się w przedszkolu czytać i pisać. Będę wspominał różne wycieczki , ale najbardziej tę do Bałtowa. Lubiłem zajęcia matematyczne. Trudno było dla mnie zaprzyjaźnić się ze wszystkimi, ale nasza grupa jest fajna. Moim sukcesem jest to, że nauczyłem się dobrze czytać.  W tym przedszkolu są miłe panie, dobre jedzenie i fajne zajęcia.

 

MICHAŁ- Będę z przedszkola wspominał jeszcze nie wiem co, ale najbardziej lubiłem jeździć na wycieczki. Podobały mi się zajęcia jak poznawaliśmy różne kraje, np. Antarktydę, a ja lubię zimne kraje. Nauczyłem się w przedszkolu ładnie rysować.

 

FRANEK- Będę wspominał, że w przedszkolu było fajnie i była fajna pani i fajna pani dyrektor i jeździłem na fajne wycieczki. Podobała mi się wycieczka do Kielc. Lubiłem robić w przedszkolu karty pracy. Nauczyłem się tu ładnie śpiewać. Nasza grupa była fajna i wesoła. Dla mnie najważniejsze było to, że wystąpiłem na EFFCE, trochę się stresowałem, ale stres minął po występie. Byłem z siebie dumny.

 

KUBA- Będę z przedszkola wspominał jak się uczyłem. Lubiłem uczyć się piosenek i występować. Podobało mi się na EFFCE, tam pokonałem swoją tremę i wiem już jak się występuje na prawdziwej scenie. Lubiłem też zajęcia matematyczne, bo moje największe sukcesy to matematyczne. Będę wspominał wycieczkę do Kielc jak byliśmy w kapsule czasu. Nasze przedszkole jest fajne i jeszcze jest przyjazne dzieciom.

 

SZYMUŚ- Będę z przedszkola wspominał jak bawiłem się z kolegami i jeszcze panią. Nauczyłem się w przedszkolu cierpliwości i lepiej grać w piłkę, bo wcześniej byłem słaby. W przedszkolu lubiłem też bawić się z Tadziem. My polubiliśmy się już w II grupie.

FILIP- Będę z przedszkola wspominał różne wycieczki, ale najbardziej te długodystansowe. Lubiłem zajęcia matematyczne, bo chciałbym lepiej nauczyć się matematyki.  Dużo radości sprawiała mi praca w książeczkach, kiedyś było mi trudno, a teraz umiem już to robić. Poleciłbym to przedszkole mojej siostrze, bo tu są miłe panie.

BENIO- Będę z przedszkola wspominał kolegów i panie. Lubiłem w przedszkolu się bawić i jeździć na różne wycieczki. Podobała mi się wycieczka do Kielc, bo była bardzo fajna i tam zwiedzaliśmy Instytut Naukowy. Lubiłem zajęcia z matematyki, plastyczne i też ?Mój zawód ! Moje pasje!?. Najbardziej podobało mi się spotkanie z lekarzem, bo zadawałem bardzo dużo pytań. Nauczyłem się w przedszkolu huśtać na huśtawce i jak się liczy. Moim sukcesem jest występ na przeglądzie teatralnym. Miałem trochę stres, a potem czułem radość. W tym przedszkolu dobrze uczą panie.

 

ADAM – Będę z przedszkola wspominał, to że często bawiłem się z Filipem. Podobały mi się zajęcia o Australii, nauczyłem się że miś koala i kangury żyją w Australii, a wcześniej tego nie wiedziałem. Podobały mi się wycieczki do teatru, a najbardziej przedstawienie o ?Złotej rybce?, bo to było przedstawienie początkowe. Nauczyłem się też jak robić wagę. Moje przedszkole jest fajne.

 

TOMEK- Będę z przedszkola wspominał jak organizowaliśmy różne kąciki i jak przynosiliśmy do nich swoje rzeczy. Jak rozmawialiśmy o Kanadzie, to ja przyniosłem pieniążek od mojego dziadka. To było 10 kanadyjskich dolarów. W przedszkolu lubiłem jeździć na wycieczki. Podobała mi się ta do Bałtowa. Nauczyłem się w przedszkolu być uśmiechniętym. Kiedyś tego nie robiłem. Chciałbym, żeby moja siostra poznała przedszkole i dowiedziała się, że będzie miła dużo kolegów i koleżanek, bo ja miałem dużo kolegów.

 

ADAŚ- Będę z przedszkola wspominał moich najlepszych kolegów Julka, Benia i Kubę. Tyle się nauczyłem w przedszkolu, że trudno o tym opowiedzieć. Podobała mi się wycieczka do Kielc. Oglądaliśmy tam różne dziwne stworzenia. Lubiłem zajęcia matematyczne, a najbardziej jak dodawaliśmy i odejmowaliśmy. To przedszkole jest fajne.

 

JULEK- Będę z przedszkola wspominał, że miałem fajnych kolegów i koleżanki i że fajnie się z nimi bawiłem. Podobał mi się bal przebierańców, jak pojechaliśmy na Farmę Iluzji i jak jeździłem do teatru Guliwer. Najbardziej podobały mi się spektakle:  ?Koziołek Matołek?, ?Byczek Fernando?, ?Tato?. Nauczyłem się w przedszkolu matematyki, czytania i też nauczyłem się być uprzejmym i miłym.

 

SZYMON- Będę z przedszkola wspominał kolegów Szymusia, bo pozostali idą ze mną do szkoły, a on sam idzie do innej. W przedszkolu były dobre obiady. Ja lubiłem kluski z polewą truskawkową. Lubiłem wycieczki . Ona były zawsze fajne i wesołe i wszystkie mi się podobały.

 

TADZIO- Będę z przedszkola wspominał panią Agnieszkę. Z Szymonem lubiłem się w przedszkolu bawić i rysować. Najbardziej podobały mi się zajęcia matematyczne, jak uczyliśmy się dzielić. Podobał mi się Dzień Dziecka, bo trwał przez cały tydzień.

 

MAKS- Będę z przedszkola wspominał to, że uczyliśmy się przez zabawę. Lubiłem robić karty pracy i zabawy z wierszem. Podobał mi się wiersz o parasolu. Będę wspominał wyjazd do Bałtowa oraz wycieczkę do Kielc. Robiliśmy tam różne eksperymenty. Nauczyłem się w przedszkolu czytać. Polubiłem bardzo Julka i Kubę. Poleciłbym to przedszkole mojej siostrze, bo dobrze tutaj uczą.

 

PIOTREK- będę wspominał kolegów i panie. Lubiłem w przedszkolu rysować, wycinać i obrysowywać. Nauczyłem się w przedszkolu robić maski. Kiedyś nie lubiłem wycinać, a teraz lubię. Podobały mi się wycieczki do Warszawy, najlepiej te do teatru Guliwer i spektakl o ?Rybaku i Złotej rybce?. Tam było dobre oświetlenie.

Grupa III

MACIEK

Zabawy z Adamem z grupy IV, były bardzo ciekawe, na terenie mrówki karmiliśmy i wtedy milczeliśmy, żeby się nie przestraszyły i brzuch swe napełniły.

ANIELKA

W przyszłości będę baletnicą i myślę, że wszyscy o mnie usłyszą. W przedszkolnym sklepie lody sprzedawałam i nie ukrywam, że często różne smaki próbowałam.

AMELKA

Zabawę w Bank Liter będę pamiętała, tam cała grupa w kolejce się ustawiała. Kupowałam litery i je naklejałam, w ten sposób swoje konto zapełniałam.

ZOSIA

W przedszkolu kiedyś byłam Hawajką i to nie jest żadną bajką. Dwu-częściowy kostium miałam, bo o wygląd zawsze dbałam. Spódniczkę z rafki i sandały założyłam, o takim wyglądzie zawsze marzyłam.

NINA

Zadania w książeczce będę wspominała, wtedy cała grupa pilnie pracowała. One były bardzo trudne dobrze, że nie były nudne.

LILA

W przedszkolu dobrze czułam się na scenie, a prywatnie na basenie. Marzę by pani Dyrektor pływalnię otworzyła, każda śpiąca osoba by się obudziła.

NATALKA

Będę tęskniła za paniami, bo zawsze rano witały nas uśmiechniętymi minami. Prace plastyczne będę pamiętała, wtedy cała grupa swoje pomysły na papier przelewała.

ZUZIA

Wszystkie przedszkolne przedstawienia będę wspominała, bo cała moja rodzina je oglądała. Klocki kliki uwielbiałam, przy ich budowaniu instrukcji używałam.

JAŚ

Górka na naszym terenie, to będzie wspomnienie. Zimą spełniało się dziecięce marzenie, na sankach zjeżdżałem, aż się z tego śmiałem.

WOJTEK

Będę wspominał, że w naszym ogrodzie było dużo zieleni, drzew też nie brakowało, do ich policzenia czasu było mało.

 

MATEUSZ

Będę wspominał zabawy PLUS-PLUSAMI, radziłem sobie dobrze z tymi małymi elementami.

DOMINIKA

Na wycieczce w Kielcach byliśmy i salę kinową odwiedziliśmy. Fotele tam się ruszały, lot pod Ziemię nam zafundowały. Troszeczkę się bałam, ale się śmiałam.

KLARA

Ścieżkę zdrowia na naszym terenie będę wspominała, ona zawsze mnie bardzo fascynowała. Tam wchodziłam na sprzęty drewniane, które były bardzo zadbane.

MARYSIA

Swoją wiedzę codziennie zgłębiałam, bo na wszystkich zajęciach pilnie słuchałam. Historia mnie zawsze fascynowała i do zadawania pytań zachęcała.

ELIZA

Kuchnia przedszkolna to było wspomnienie, tam spełniało się moje kulinarne marzenie. Potrawy różne gotowałam i koleżanki częstowałam.

 

MICHAŁ

Na naszym terenie mieliśmy rondo jak marzenie. Tam sobie biegaliśmy, często się ścigaliśmy. W piłkę na boisku grać lubiłem, napastnikiem dobrym byłem.

JĘDREK

Będę wspominał ptaki mieszkające na naszym terenie. Miały drewniane domki jak marzenie.

KRZYŚ

Mieliśmy duże ognisko w ogrodzie i zawsze marzyliśmy o pięknej pogodzie, gdy słonko świeciło mecz rozgrywaliśmy i przy tym się dobrze bawiliśmy.

MICHALINA

Wycieczka do Bombkolandii mi się podobała, tam każda osoba własną bombkę projektowała.

Moje zawisły w domu na choince i podobały się każdej dziewczynce.

ADAM

Jazda autokarem mi się podobała, gdy niebieska grupa z nami jechała. Tam dmuchałem w kulki, które się turlały i do pojemnika na ziemię spadały. A na zakończenie lampka się świeciła jak marzenie.

 

OLA

Wspomnienia obiadowe będę pamiętała, gdzie zawsze moja umowa z paniami działała. Wszystkiego próbowałam i zjadałam ile chciałam.

FRANEK

Lubię zabawy sportowe, bo wiem, że dla każdego są bardzo zdrowe. Ciszę i spokój cenię szalenie, chyba rolnikiem zostanę, to moje marzenie. Tajemnicze google założę na oczy i nic mnie już nie zaskoczy. Świat wirtualny odwiedzę i tam pogłębię swą wiedzę.

BASIA

Do przedszkola przychodziłam trochę zaspana, bo musiałam wstawać strasznie z rana. Takie mam skromne marzenie, że sławną modelką chcę być na scenie.

ERYK

Gdy tylko słonko pojawiło się na niebie, spełniało się moje marzenie. Piaskownica się otwierała, do budowy tuneli i zamczyska zachęcała.

 


Po sukcesie sportowym grupy IV przyszedł czas na sukces artystyczny.
W XIX przeglądzie małych form teatralnych
EFFCIA 2018
Spektakl pt. „Gdy KOTA nie ma…” w reżyserii pani Agnieszki B.i pani Justyny I. zaprezentowany przez małych aktorów z grupy IV dostał nagrodę specjalną.
Jury zachwyciła energia płynąca ze sceny, zbiorowa interpretacja tekstów oraz radość wszystkich  uczestników
Nagroda indywidualna za talent taneczny przypadła udziale Wiktorce Z.
Naszym aktorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


W ten wyjątkowy Walentynkowy Dzień Nauczyciele z przygotowali dla wszystkich przedszkolaków wspaniałą niespodziankę „Bajkę o miłości” w ich wykonaniu 🙂


Necio.pl projekt edukacyjny

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Na potrzeby projektu powstał serwis internetowy zawierający animacje, gry oraz piosenki tłumaczące najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Korzystając z serwisu Necio.pl, dzieci dowiedzą się, czym jest internet, jak komunikować się z innymi, używać poczty e-mail, wybierać bezpieczne strony www.

Serwis pozwala na opanowanie umiejętności posługiwania się myszką i klawiaturą.

Odsłona internetowa projektu została przygotowana przy współpracy z firmą YUMMY Factory.

W ramach projektu stworzono zestawy edukacyjne do wykorzystania przez nauczycieli wychowania przedszkolnego, klas zerowych i pierwszych szkoły podstawowej.

RODZICE, odkrywając internet wspólnie z dzieckiem, dowiedzą się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

Z badań wynika, że dzieci w wieku 3-6 lat korzystają z internetu średnio 50 minut dziennie (FDDS 2015).

Rodzic jest pierwszą osobą, która może wprowadzić dziecko  w świat internetu. Odkrywajcie wspólnie jego zasoby. Spróbujcie znaleźć ciekawe i przyjazne strony (pomocny będzie Katalog Bezpiecznych Stron dostępny na stronie http://fdds.pl/best)

Dzień Bezpiecznego Internetu!
To 14 edycja w Polsce, którą obchodzimy
6 lutego 2018 r.
pod hasłem
Tworzymy kulturę szacunku w sieci


Smog czy smok- co wiemy o zanieczyszczeniu wypowiedzi dzieci z grupy IV

Maks– smog powstaje ze spalania złego węgla w piecu i od elektrowni

Weronika– Smog pochodzi z kominów i dymu i od niego można zachorować.  A co najważniejsze on jest bardzo niebezpieczny

Szymek K– Smog zanieczyszcza powietrze i może powodować, ze ludziom trudno się oddycha

Adam D- smog pochodzi z dużych fabryk

Kuba– Smog to są śmieci, które pali się w kominach i smog powstaje też ze spalin samochodów

Kalina– smog zabija powoli i najlepiej, żeby nim oddychać

Jaś– smog tworzy się podczas mrozu bo wtedy ludzie dużo palą w kominkach, ale Unia Europejska każe montować filtry, które mają wyłapywać zanieczyszczenia

Julek– smog powoduje choroby płuc, dostaje się nawet do domu przez okna

Benio– nie wszystkie fabryki powodują smog, tam gdzie z komina leci para to nie ma smogu

BARDZO WAS PROSIMY DBAJCIE O POWIETRZE BO JEST WSZYSTKIM POTRZEBNE DO ŻYCIA !!!


Świątecznych wspomnień czar…


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRZEDSZKOLNYM RODZINOM ZA DARY PROSTO Z SERCA, KTÓRE ZOSTAŁY PRZEKAZANE NA RZECZ KLINIKI NEUROLOGII DZIECI I MŁODZIEŻY W WARSZAWIE 🙂

 


WIELKI SUKCES NASZEGO PRZEDSZKOLA!!! BRAWO ÓSEMKA!!!

 


„Bajka o małych, dzielnych Misiach” – czyli jak nasze najmłodsze przedszkolaki pięknie zaadaptowały się w  Ósemce 🙂


„W Pracowni Badawczej” – Przedszkole nr 8 w Piasecznie

30 października 2017 roku 6latki z grupy IV miały okazję zaprezentować rodzicom swoją pracę na zajęciach otwartych. W tym wyjątkowym dniu starszaki zaprosiły rodziców do „Pracowni badawczej”, gdzie odbywały się eksperymenty i doświadczenia z użyciem herbat różnego rodzaju.

W trakcie zajęć przedszkolaki samodzielnie podejmowały próby doświadczalne, korzystały przy tym z różnych narzędzi i przyborów badawczych, które udało się zgromadzić w grupowym „Kuferku badacza”.

Możliwość samodzielnego badania herbaty sprawiła dzieciom wiele radości i rozbudziła ich ciekawość poznawczą oraz chęć samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i wnioskowania.

Oto kilka zdjęć.

 


 

W poszukiwaniu wiosny – Przedszkole nr 8 w Piasecznie


Święto kobiet w Przedszkolu nr 8